Suntalam nedir? Suntalam nerelerde kullanılır?

gorgulu

Suntalam nedir modern mobilya üretim biçimidir. Suntalam kelime olarak da anlaşılacağı gibi lamine edilmiş sunta olarak bilinmektedir. Teknolojik makineler yardımıyla ve bir takım ham maddeler kullanılarak (tutkal vb.) suntanın her iki yüzeyinde 0.8 mm lamine özel kağıt ile kaplanması sağlanır. Kaplanan suntalar lamine işleminden sonra kısmi yanmaz ve gene kısmi neme daha dayanıklı hale gelir. Mermer desenlerden, ahşap ve düz desenlerden 100 den fazla renk seçenekleri ile kullanıcının beğenisine sunulur.

Suntalam nerelerde kullanılır?

Suntalam hayatımızda çok sık rastladığımız bir mobilya malzemesidir. Renkli suntalam plakaları günlük hayatımızda her yerde görebiliriz. Suntalam ile yapılmış mobilyanızı koyacağınız yerde rutubet veya nem yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Suntalam yüzeyleri bakteri tutmaz şekildedir.

Suntalam ile üretilen Karyola , Şifonyer vb. ,Yatak odası, Çocuk Odası , Bebek Odası , Mutfak Dolapları ve her türlü mobilya ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Suntalam plakalar doğaldır, gıda ile temasa uygun haldedir.

Suntalam ve mdflam arasındaki fark nedir?

Suntalam sunta üzerine lamine özel kağıt kaplanması sağlanarak elde edilir iken mdflam ise mdf üzerine aynı işlem yapılarak elde edilir. Kısaca mdf lamine kağıt ile kaplanırsa mdflam sunta aynı kağıt ile kaplanır ise suntalam elde edilir. Mdflam mdf nin yapısı gereği daha ağır bir malzeme iken suntalam daha hafif bir malzemedir.

Suntalam suya dayanıklımıdır?

Hayır suntalam suya dayanıklı bir malzeme değildir.Ham suntaya göre üzeri lamine kaplanmış olmasından dolayı daha dayanıklı olmasına rağmen standart sunta malzemesinin üzeri kaplanarak elde edilen suntalam suntanın üretilmesi gereği suya ve neme dayanıklı değildir. Ancak günümüz teknolojisinde özel olarak talep edilerek MR Sunta yani Mousture Resistant(Neme Dayanıklı) suntalar üretilebilmektedir. Ayrıca FR Fire Resistant (Yangına dayanıklı) suntalar da talebe göre üretilebilmektedir.

Suntalam mı iyi yoksa mdflam mı ?

Bu sorunun net bir cevabı yoktur ikiside mobilya sektöründe kullanılan en çok tüketilen malzemelerdir. Kullanım yerlerine göre tercih edilebilirler. Örneğin mutfak, banyo gibi su ve neme daha çok maruz kalacak mobilyalar için mdf tercih edilirken, ayakkabı dolaplarında suntalam tercih edilmektedir. Mdflam daha ağır iken suntalam hafiftir. Suntalam ve mdflam yüzey mukavemetleri birbirlerine çok yakındır. Suntalam ve mdflam plakaların yüzeyi bakteri tutmaz ve gıda ile temasa uygundur.

Suntalam hakkında herşey bu sayfada yer almaktadır. Suntalam fiyat, renk ve stok bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kastamonu Entegre Suntalam Renk Kartelası