Yangına Dayanıklı MDF

Yangına Dayanıklı MDF – Yanmaz MDF

Fire Resistant (FR)

Yangına dayanıklı mdf (fire resistant mdf) kısaca FR MDF olarak bilinmektedir. Yanmaz MDF ler kırmızı göbek katmanı olan ve düşük tutuşma değerli MDF’ dir. Melamin kaplama için uygundur ve yangına dayanıklı laminat için ana gövde olarak kullanılabilir. Düşük tutuşma değeri ve düzgün ve homojen yüzeyi, her türlü dekoratif kaplama için uygundur. En13501-1 standardına uygun olarak BS2 d0 sınıfındadır. Az duman üretir, az ısı yayar.

Yangına karşı dayanıklı MDF levhalar aleve karşı üstün mukavemete sahiptir ve aleve maruz kaldıkları durumlarda doğal ahşabınkinden fazla duman çıkarmazlar. Alevin bir noktadan bir başka noktaya sıçramasını engelleyerek yangına müdahale için gerekli zamanı sağlarlar, ayrıca ateş kaynağının uzaklaşması halinde kendiliklerinden sönerler. Fransız yanmaz ürün sınıflandırmasına göre M1 ( Alevi hiç yaymayan materyal ) olarak sınıflandırılmış olup güvenliğin ön planda olduğu mekanlarda büyük fayda sağlarlar. EN 622-5 sayılı Avrupa Standardına uygun olarak üretilir. Yanma geciktiricili orta yoğunluklu lif levhalar, sıkı yanma düzenlemelerinin karşılanması gerektiği kamu alanlarında özellikle artan bir şekilde kullanılmaktadır.

Neden Kırmızı olur Yangına Dayanıklı MDF ?

Yangına dayanıklı mdf ler üretim sırasında diğer mdf lerden ayrılması için içerisine özel bir boya eklenerek üretilir. Bu boya mdflerin ürettim sırasında isteğe bağlı olarak eklenmeyebilir ve yangına dayanıklı mdf, normal mdf ler ile ayrı rengi alır.

Yangına Dayanıklı MDF Fiyatları

 Yangına Dayanıklı MDF Fiyatları için Hemen Arayın !

Yangına Dayanıklı MDF Ölçüleri

06 mm 2100 * 2800
12 mm 2100 * 2800
18 mm 2100 * 2800

Yanmaz MDF Plaka Çeşitleri