PVC Mobilya Kenarbandı

PVC Kenarbandı, üretim esnasında mobilya veya mdf gibi malzemeler kesilerek mobilyayı oluşturacak parçalara bölünür ve daha sonra bu malzemeler birleştirilerek çekmece, masa, dolap vs. haline getirilir. Fakat bu malzemenin kesilmiş kenarı olduğu gibi bırakılırsa ortaya çirkin bir görüntü çıkar. İşte mobilya kenar bandı sunta veya MDF nin bu kenar yüzeyine tatbik edilerek mobilyanın estetiğini tamamlayarak son halini almasına yardımcı olur. Genellikle emprenye edilmiş kağıttan ve PVC’den oluşan bu malzeme 21mm, 38mm gibi değişik genişliklerde kesilerek üreticinin kullanımına sunulur.

(0312) 349 18 03 nolu Telefondan Hemen İletişime Geçin

PVC, mobilya endüstrisinde kenarbandı üretiminde kullanılan ilk ham maddedir.  ROMA PVC (polivinil klorür) kenarbandı; yapay düzenleyiciler ve PVC’ye bağlı olarak üretilen yüksek kaliteli ve baskıya dayanıklı termoplastik bir banttır.

Esnek yapısıyla kenarbantlama makinelerinde kolayca işlenmeye son derece uygundur. Bütün klasik hot-melt tutkallarla (EVA, PA, PO ve PUR) kenarbantlama makinelerinde kullanılabilr. Düz ve eğri kenar bantlama için idealdir. Çoğunlukla yonga levha ve MDF bantlamada kullanılır.

Kuzey ve Güney Amerika, Orta Doğu ve Asya pazarlarında büyük talep görmektedir.

Ürün Özellikleri

İsteklerinize özel farklı strüktür seçenekleriyle sunulur. Üretimin son aşaması olarak uygulanan lak, çizilmelere karşı direnç sağlar.

Saklama Koşulları

PVC kenarbantları doğrudan güneş ışığı altında veya aşırı sıcaklarda muhafaza edilmemelidir. Kenarbantlarının bantlama işlemi öncesinde en az 1 gün oda sıcaklığında bekletilmesi önemlidir.

Temizleme Koşulları

ROMA PVC kenarbandını piyasada bulunan plastik temizleme maddeleri ile çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Solvent veya alkol bazlı temizlik maddeleri, ürün yüzeyinde erime yapabileceğinden, bu tür maddeleri kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir.

Önemli Bilgiler

Ürün geri dönüşüm için uygundur; fakat yakılma için uygun değildir.